tel. 515 361 651

Najlepszy styropian na elewację to Swisspor eps 031 Lambda Fasada gr. 15 cm frezowany lub nie.

Jest to styropian o bardzo dobrych wartościach oporu cieplnego.

Oczywiście styropian o grubości 20 cm będzie miał opór cieplny jeszcze wyższy.

W tym przypadku nie ma potrzeby stosować frezu.

Na elewację standardowo na ścianę z pustaka 25 cm stosuje się płyty o grubości 15 cm. Klienci stosując grubość 20 cm starają się zachować wysoką energooszczędność ocieplanego budynku. Grubości płyt powyżej 25 cm stosuje się na budynkach pasywnych.

W budynkach jednorodzinnych podstawowym styropianem do ociepleń jest ten oznaczony EPS 040 gdzie EPS oznacza w skrócie "styropian" a 040 to współczynnik lambda. Im niższy ten współczynnik to wyższy opór cieplny płyt ( dla tej samej grubości ).

Biały czy grafitowy ...

W materiałach do izolacji cieplej najważniejszy jest opór cieplny jaki potrafią postawić przeciwko uciekajacemu ciepłu. Opór cieplny zależy od współczynnika lambda oraz od grubości płyt. Biała płyta styropianowa z najsłabszego styropianu jakim jest Dalmatyńczyk Fasada 044 o gr. 20 cm stawia taki sam opór cieplny jak płyty grafitowe o lambdzie 031 i grubości 14 cm ...

Jak widać stosując styropian grafitowy o gr. 15 cm oszczędzamy w tym przypadku aż ponad 6 cm grubości ściany, co idzie za tym mamy węższe parapety i przez okna wpada więcej światła dziennego. Komfort jest wyższy.

Ciekawostka - opór cieplny będzie różny w różnych temperaturach otoczenia ponieważ lambda zależy właśnie od tej temperatury.

 

Dla ułatwienia doboru materiału na budowie oferta podzielona jest wg jego zastosownia:

styropian na elewacje

styropian laminowany na dach plaski

styropian na fundamenty

styropian na podłogę na gruncie

styropian na posadzkę w garażu

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową.


Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.